Wobec klawiatury, czyli pisadło o czymś innym po raz pierwszyWobec klawiatury to posty pojawiające się od czasu do czasu na moim blogu, w których poruszać będę tematy związane i czasami niezwiązane z  książkami. Aby oddzielić je od reszty postów, będą one tytułowane jako "Wobec klawiatury". Dlaczego? Siadam wtedy do komputera, wobec klawiatury i zapisuję moje przemyślenia na dany temat.

Czytaj dalej

#33 Do wszystkich chłopców, których kochałam - Jenny Han

Tytuł: Do wszystkich chłopców, których kochałam
Autor: Jenny Han
Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska
Cykl: O chłopcach (cz.1)
Wydawnictwo: Olé
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 447


W końcu zrozumiałam, na czym polega różnica między wzdychaniem do kogoś a miłością. Między kochaniem wyobrażenia a żywego człowieka. Kiedy jesteś z kimś blisko , widzisz go takim, jaki naprawdę jest, i to działa w obie strony, ponieważ ty też pokazujesz swoje prawdziwe oblicze. Czytaj dalej

#32 Pandemonium - Lauren Oliver

Tytuł: Pandemonium
Autor: Lauren Oliver
Tłumaczenie: Monika Bukowska
Trylogia: Delirium (cz.2)
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 376Miłość. Gdy tylko wpuścisz do swojego serca to słowo, gdy tylko pozwolisz mu zapuścić korzenie, rozprzestrzeni się jak grzyb we wszystkich zakamarkach twojej duszy - a wraz z nim pytania, drżące, pączkujące lęki, które sprawiają, że nigdy nie zaznasz spokoju. 


Czytaj dalej

Pierwsze urodziny bloga!


Kochani! 

81 postów, 
w tym 31 recenzji, 11 podsumowań miesiąca, 2 nominacje do Liebster Blog Award, 2 tagi. 
15 obserwatorów. 
3557 wyświetleń. 
111 komentarzy. 
To wszystko przez jeden rok!

Czytaj dalej

#31 Delirium - Lauren Oliver

Tytuł: Delium
Autor: Lauren Oliver
Tłumaczenie: Monika Bukowska
Trylogia: Delirium (cz.1)
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 360
Miłość - najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija.Czytaj dalej

#30 Black Ice - Becca Fitzpatrick

Tytuł: Black Ice
Autor: Becca Fitzpatrick
Tłumaczenie: Mariusz Gądek
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 448Mówią, że kiedy umierasz, całe życie przebiega ci przed oczami. Nikt nie mówi jednak o tym, że kiedy patrzysz, jak umiera osoba, którą kiedyś kochałeś, doświadczenie to jest podwójnie bolesne, ponieważ przeżywasz na nowo dwa życia, które niegdyś podążały tą samą drogą. 


Czytaj dalej

#29 Wróć, jeśli pamiętasz - Gayle Forman

Tytuł: Wróć, jeśli pamiętasz
Autor: Gayle Forman
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Jeśli zostanę (cz. 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 287


Co z tego, że dzień ma dwadzieścia cztery godziny, skoro czasem przetrwanie nawet jednej wydaje się równie niemożliwe jak wspięcie się na Everest?
Czytaj dalej

W obiektywie #lipiec


Kolejny miesiąc za nami. Lipiec upłynął bardzo szybko. W tym miesiącu nie działo się u mnie zbyt wiele. Poznałam kilka naprawdę cudownych osób. Zaczęłam oglądać serial My Mad Fat Diary. Chodziłam na wiele spacerów i słuchałam muzyki. Oglądałam mnóstwo wschodów i zachodów słońca (tych drugich więcej XD). Jednak nie robiłam dużo zdjęć, dlatego ten post jest bardzo króciutki. Mam nadzieję, że mimo to Wam się spodoba. Zapraszam! 
Czytaj dalej

Podsumowanie lipca

Czas leci bardzo szybko. Właśnie minął już siódmy miesiąc tego roku. Jeszcze tylko cztery tygodnie wolnego i zacznie się szkoła. Nowa szkoła dla mnie. Jeżeli chodzi o lipcowe czytanie to nie jestem z niego do końca zadowolona, bo wiem, że mogło być lepiej i rok temu było, ale nie wyszło to tak źle i w tym lipcu.


Czytaj dalej