piątek, 3 listopada 2017

18 lekcji na 18. urodziny

Niewątpliwie ten dzień jest jednym ze szczególniejszych w moim życiu, choć tak naprawdę nie zmienia za wiele. Nadal czuję się dziecinna i zupełnie niegotowa do dorosłego życia. W weekendy nadal będę oglądać bajki, a nie imprezować do białego rana. I w głębi duszy chciałabym mieć znowu 8 lat, kiedy największym problemem było to, czy będzie dużo zadane i czy będę miała czas na wyjście na dwór i czytanie.
Dzisiaj, żeby tradycji stało się za dość, przygotowałam 18 lekcji z okazji 18. urodzin. Ubiegłoroczne znajdziecie tutaj.

#1 

Ludzie przychodzą i odchodzą. Zawsze tak było, jest i będzie. A z czasem coraz więcej ich odchodzi i czasami musimy im pozwolić na to odejście. 

#2
Nie pozwól, żeby Twoja samoocena była zależna od innych ludzi. Jesteś wspaniała i nikt nie może ci tego odebrać. 

#3
Okazuje się, że między siostrami bliźniaczkami może być 209 km odległości, a jedna mogła urodzić się 2 miesiące później. 

#4 
Internet to coś wspaniałego, jeśli korzysta się z tego w granicach rozsądku. Można poznać wielu fantastycznych, przekonanych ludzi, do których możesz dzwonić w środku nocy i na pewno odbiorą. 

#5
Wystarczy, że wyłączą Ci internet na kilka dni i nagle robi się jakoś więcej czasu...

#6 
Utrwalaj wspomnienia. Za kilka miesięcy czy lat zapomnimy o tych momentach, które chcielibyśmy pamięć dłużej. Rób zdjęcia, zapisuj, rysuj, cokolwiek. Nie trać tego! 

#7
Każdy, kogo spotykasz stoczył w swoim życiu choć jedną walkę. Bądź dla niego miły!

#8 
Kiedy dorastamy, czas pędzi coraz szybciej. Postarajmy się mniej marnować go, przeglądając dzień w dzień głupie memy XD 

#9 
Rozmawiaj o sobie tylko z zaufanymi osobami. Nie powierzaj poważnych problemów komuś, komu nie możesz zaufać w 100%. Zdarza się, że może to obrócić się przeciwko Tobie. 

#10 
Z każdym rokiem co raz trudniej będzie mi wymyślać te lekcje...

#11
Amerykańscy naukowcy potwierdzili, że Disney jest dobry na wszystko. 

#12
Mów komplementy. Naprawdę każdy z nas ich potrzebuje. Osobiście robi mi się super cieplutko na serduszku, kiedy widzę, że ktoś uśmiecha się dzięki mnie. 

#13
Rodzina jest najważniejsza. Możesz złościć się na siostrę czy brata i mówić, że najchętniej to byś ją czy jego sprzedała, ale nic ani nikt jej ani go nie zastąpi. Rodzice, jacy by nie byli, są osobami, które dały ci życie. Szanuj ich!

#14
Czasami dobrze jest po prostu poleżeć i odpuścić. Wypłakać się, wykrzyczeć. Jesteśmy tylko ludźmi. 

#15 
Dostawanie jest super, ale dawanie i robienie własnoręcznie prezentu od serca, a potem widok uśmiechającej się osoby, jest lepszy. 

#16
Znajduj czas dla siebie choć raz w tygodniu. Zrób sobie maseczkę, zapal świeczki, zaparz ulubioną herbatę czy kawę, poczytaj i poświęć sobie choćby godzinkę. 

#17
Wiele z nas w środku jest zupełnie innymi osobami. Jeżeli poznacie kogoś wystarczająco blisko i będziecie wiedzieli, że chce się poddać, odpuścić zupełnie, spaść w przepaść, trzymajcie go kurczowo za kostki i nie pozwólcie mu pod żadnym pozorem w tę przepaść skakać. 

#18 
Porównywanie się do innych nigdy nie miało, nie ma i nie będzie miało sensu. Każdy z nas jest inny. Bądź sobą. Jesteś wystarczająco dobry! 


Mam nadzieję, że wzięliście sobie choć jedną lekcję do serduszka. Możecie napisać mi którą w komentarzu. Co do innych postów - pracuję nad tym! Ostatnio nie miałam internetu i modliłam się, żeby chociaż ten post udało mi się opublikować. Jak widać, moje modły zostały wysłuchane. 
Choć dzisiaj dostanę pewnie wiele nieszczerych życzeń złożonych "na odczepne" mam nadzieję, że te najserdeczniejsze się spełnią! 

Trzymajcie się ciepło! I pamiętajcie, że każdy z nas jest wyjątkowy! 

4 komentarze:

 1. Z tą siostrą bliźniaczką mnie zaintrygowałaś! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! 18 to niby taki ważny wiek, a tak naprawdę niewiele się zmienia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha no taki był zamiar! Dziękuję bardzo <3 Rzeczywiście, praktycznie nic się nie zmienia ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Zgadzam się z każdą jedną lekcją ^^
  A poza tym to wszystkiego najlepszego z okazji 18. urodzin. Wysokiego wyniku z matury, wielu wspaniałych książek oraz spełnienia niespełnionych <3 <3 <3

  Pozdrawiam,
  Alicja w Krainie Książek
  http://alawkrainieksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia