poniedziałek, 4 maja 2015

#15 "Wszechświaty. Pamięć" Leonardo PatrignaniTytuł: "Wszechświaty. Pamięć"
Autor: Leonardo Patrignani
Tłumaczenie: Bożena Topolska
Saga: Wszechświaty cz. 2
Wydawnictwo: DREAMS
Ilość stron: 256
Rok wydania: 2014


Koniec nie był niczym innym, jak tylko nowym początkiem.
 Nasza rzeczywistość to tylko jeden z nieskończonej liczby wszechświatów. Alex, Jenny i Marco doświadczyli tego na własnej skórze już w pierwszej części. Po uderzeniu asteroidy w Ziemię znajdują się w Pamięci. W miejscu zamkniętym jak klatka, która wydaje im się więzieniem. Nie mają pojęcia, jak z niego się wydostać i nie popaść w obłęd. Wspomnienia są tutaj wszystkim. Od końca ich świata minęły wieki, teraz nastała nowa era Ziemi. Czy uda im się wyjść z Pamięci? "Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości?"

Muszę przyznać, że niechętnie rozpoczęłam tę pozycję. Byłam nienasycona po pierwszej części, ale do drugiej nie chciałam sięgnąć ze strachu przed tak samo ciężkim czytaniem. Pomyliłam się. Druga część, już na wstępie to powiem, jest dużo lepsza niż pierwsza. Myślę, że jest to spowodowane tym, że autor zyskał jakieś doświadczenie w pisaniu.
Książkę czyta się płynnie. Przyzwyczaiłam się już do sposobu pisania Leonarda i nie przeszkadzał mi często zmieniany punkt widzenia. Nie należy zapominać również o pojawieniu się nowych bohaterów, którzy zostali doskonale wykreowani. Powieść jest pełna emocji tak jak pierwsza część. Wzrusza, rozśmiesza, intryguje. Końcowe rozdziały są naprawdę niesamowite i nie można się od nich oderwać. Wadą jest wydanie, o czym pisałam w recenzji Wszechświatów (klik).
Uważam, że trzeba też wspomnieć o tym, że Leonardo stworzył nowy świat prawie 500 lat po naszej cywilizacji. Dopracował każdy szczegół! Wymyślił nową rzeczywistość i tutaj składam mu wieeeelki ukłon! 

Podsumowując! Wszechświaty. Pamięć to wybitna powieść, lepsza od pierwszej części. Wszystkich, którzy zostali zaintrygowani historią Alexa, Marco i Jenny zachęcam do sięgnięcia po kolejną część cyklu Wszechświaty!

Ocena: 9/10

Książka bierze udział w wyzwaniach: 
- Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2,3 cm


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia