#22 Boy 7 - Mirjam Mous

Udostępnij ten post

 Tytuł: Boy 7
Autor: Mirjam Mous
Tłumaczenie: Anna Stolarczyk
Wydawnictwo:Dreams
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 248


Chcę sam decydować o sobie i popełniać własne błędy. Chcę odkryć, kim jestem, i kim mogę być. Chcę rosnąć i oddychać, i płakać, i śmiać się, i czuć, że żyję, Inaczej można równie dobrze usiąść na krześle i czekać na śmierć. 


Co zrobiłbyś, gdybyś obudził się na środku łąki w upale? Nie pamiętałbyś, jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, jak się tu znalazłeś. Nie pamiętałbyś niczego. Okazałoby się jednak, że w plecaku, który znajdował się przy tobie jest telefon. Nadawcą jedynej wiadomości na poczcie głosowej jesteś ty sam. Zakazujesz sobie dzwonić na policję, bez względu co by się działo. Komu zaufasz, kiedy nie jesteś pewny nawet siebie?

Boy 7 to trzymający w napięciu thriller holenderskiej autorki. Książka została przemyślana tak, że czytelnik w żadnym momencie nie jest w stanie przewidzieć dalszego ciągu zawrotnej akcji. Czyta się przyjemnie i szybko. Akcja rozwija się stopniowo, ale nie wolno. Czytelnik wraz z głównym bohaterem może odkrywać, kim tak naprawdę jest, a to bardzo mi się spodobało. Polubiłam postacie i myślę, że mogłyby funkcjonować w realnym świecie, co moim zdaniem się ceni,  bo ważne jest, żeby bohater był realistyczny. Muszę także pochwalić nietuzinkowy pomysł na tę książkę i powinnam to zrobić chyba na początku, ale ciiii!

Thriller Boy 7, polecam wszystkim, którzy potrzebują krótkiego przerywnika od jakiegoś gniota. Książka jest dobra i nie sądziłam, że spodoba mi się, bo należy jednak do thrillerów, w których nie gustuję. Sięgnęłam po nią, dzięki Klaudii z bloga Totallbooknerd, a dokładniej dzięki jej book haul'owi (?) z maja. Sama nie wiedziała, o czym to jest i tylko ją pokazała, ale wystarczyło to, żebym dostrzegła ją w bibliotece. 

Ocena: 7,5/10

Książka bierze udział w wyzwaniach: 
1. Wyzwanie książkowe 2015 - Książka z numerem w tytule
2. Przeczytam tyle, ile mam wzrostu - 2 cm


2 komentarze :

 1. Thriller. Czy ja wiem?
  Fabuła wygląda tak przeraźliwie zachęcająco, że chyba nie będę zważać na gatunek, i tak rzadko to robię.
  Jestem zafascynowana tą pozycją, naprawdę. Dzięki tobie!

  dianabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie byłam do końca przekonana do tej pozycji, ale okazała się dobra!.Ostatnio bardzo polubiłam thrillery i kryminały, a do tej pory nie znosiłam ;)
   Bardzo cieszę się, że moja recenzja okazała się tak przydatna! :D
   Ściskam!

   Usuń

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)