czwartek, 9 lipca 2015

TBR Summer 2015

Hej! Zdaję sobie sprawę, że jest już prawie połowa lipca, a ja dopiero teraz piszę tego posta, ale mam nadzieję, że przymkniecie na to oko.

Na te wakacje przygotowałam sobie 16 książek, z czego przeczytałam już jedną, której nie ma zdjęciu - Hopeless. 

Postanowiłam rozdzielić książki z biblioteki i te, które są moje, bo po prostu nie mieściły mi się w kadrze tak, żeby było widać także tytuły większości z nich. A zatem na te wakacje z biblioteki (w sumie to dwóch bibliotek) wypożyczyłam (od góry):
1. Black Ice Becca Fitzpatrick - Książka, która swoją premierę miała 5 listopada 2014 roku i słyszałam o niej sporo dobrego. Sama muszę się przekonać, czy naprawdę jest tak dobra.
2 i 3. Delirium i Pandemonium Lauren Oliver - Czyli dwie pierwsze części cyklu Delirium, który znajduje się na liście '100 książek, które chcę przeczytać'.
4. Cud chłopak R. J. Palacio- Podobno niesamowita historia o dziesięciolatku, urocza i bardzo pouczająca, no i cudowną okładkę *.*
5. Uśpione morderstwo Agatha Christie - Książka, którą wybrałam ze względu na autorkę, Czytałam jej już I nie było już nikogo i bardzo mi się spodobała, mimo że nie przepadam za kryminałami. Mam nadzieję, że i ta przypadnie mi do gustu. 
6. Morza szept Patricia Schröder - Ma przepiękną okładkę i zachęcił mnie opis. 
7. Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów Ann Brashares - Kiedyś po nią sięgnęłam, ale nie zaciekawiła mnie. Z biegiem lat myślę, że się to zmieniło. Na pewno bym po nią sięgnęła, ale nastąpiło to szybciej dzięki komentarzowi Kamili przy jednej z recenzji. Teraz już mam, więc spróbuję z nią jeszcze raz! 
8. Brzydcy Scott Westerfeld - Jest to pierwszy tom cyklu Brzydcy, który znajduje się na liście '100 książek, które chcę przeczytać'.
9. Miasto Śniących Książek Walter Moers - Nie czytałam opisu, nie czytałam żadnej z recenzji tej książki, ale jeżeli tytuł dotyczy książek, to chcę to przeczytać. 


Tutaj moje książki, których jeszcze nie miałam okazji przeczytać. Tak więc od góry:
1. Smoki ze Zwyczajnej Farmy Tad Williams, Deborah Beale - Jest to jedyna książka, którą udało mi się zdobyć na wyprzedaży w Biedronce '2 miliony książek po 4,99zł'. 
2. Eleonora & Park Rainbow Rowell - Także pozycja zakupiona w Biedronce, o której huczało praktycznie całe środowisko książkoholików. Słyszałam dobre i złe recenzje, więc sama przekonam się, jaka jest. 
3. Do wszystkich chłopców, których kochałam Jenny Han - Jejku! Dowiedziałam się, że została przetłumaczona na polski od Klaudii z bloga Totallbooknerd i DZIĘKUJĘ CI!!! A kiedy kilka dni później była promocja na empik.com nie mogłam jej nie kupić! 
4 i 5. Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz Gayle Forman - Pierwszą część przeczytałam zanim jeszcze została zekranizowana i zanim został zmieniony tytuł. Bardzo mi się spodobała, więc kiedy wyszła druga część nie mogłam kupić tylko jednej, a teraz planuję sobie przypomnieć 1. i przeczytać potem 2. 
6. Szeptem Becca Fitzpatrick - Tę książkę udało mi się wymienić na wymianie książkowej w szkole rok temu. Nadal jej nie przeczytałam, dlatego w wakacje koniecznie muszę po nią sięgnąć. 

To by było na tyle z moich letnich planów. Koniecznie piszcie, które z pozycji już czytaliście i czy są warte sięgania po nie, a także jakie Wy macie plany na dni pełne słońca (przeważnie XD). Zaczytanego dnia! ♥


2 komentarze:

 1. W tym roku czytałam "Zostań, jeśli kochasz" i nie spodobała mi się ta książka :( A "Szeptem" uwielbiałam, gdy miałam 13-14 lat, a gdy przeczytałam ponownie tę książkę rok temu to nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia. Mam jednak nadzieję, że Tobie przypadną te lektury do gustu :)

  Właśnie odpowiedziałam na nominację do LBA :) http://recenzje-rose.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award-6-7-i-8.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam kiedyś ochotę na "Zostań, jeśli kochasz", bo wszędzie jej pełno, jednak jakoś nie udało mi się jej przeczytać. Reszty nie znam :(
  Pozdrawiam,
  subiektywne-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia