niedziela, 26 lipca 2015

#27 Cud chłopak - R. J. Palacio

Tytuł: Cud chłopak
Autor: R. J. Palacio
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 416Moim zdaniem powinna istnieć zasada, ze każdy człowiek przynajmniej raz w życiu dostaje owacje na stojaco. August ma dziesięć lat i przeszedł już 27 operacji z powodu zdeformowanej twarzy. Jest inteligenty i dowcipny, a na punkcie Gwiezdnych wojen ma obsesję. Do tej pory chłopiec uczył się w domu, w tym roku jednak rodzice postanowili wysłać go do szkoły. Auggie musi zmierzyć się z okrutnością świata i przeróżnymi reakcjami ludzi na jego widok. Jakie skutki poniesie ze sobą decyzja rodziców chłopca? Czy Augustowi uda się znaleźć prawdziwych przyjaciół? 

Przy tej pozycji nie trzeba wiele mówić. To książka, która powinna znajdować się na liście powieści, które każdy z nas musi przeczytać. Świetnie napisana, niezwykle poruszająca i skłaniająca do refleksji lektura o walce z przeciwnościami losu. Autorka tak dokładnie opisała całą akcję, że żaden reżyser nie miałby problemu, jeśli zechciałby zekranizować Cud chłopaka, a i my możemy podczas czytania bardzo dokładnie sobie wszystko wyobrazić. Spodobało mi się to, że Palacio dostosowała styl pod osobę, w imieniu której pisała. Rozdziały są króciutkie, więc lektura jest przyjemna i lekka.

Cud chłopaka na pewno umieściłabym w must have na lato. Ta książka jest absolutnie niesamowita. Zachwyciła mnie i na pewno dołączę ją do mojej ogromnej listy książek, które w przyszłości chcę mieć u siebie. Jeżeli jeszcze jej nie czytaliście to koniecznie idźcie do biblioteki, pożyczcie od znajomych, kupcie i przeczytajcie!

Ocena: 10/10

Książka bierze udział w wyzwaniu: 
1. Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2,7 cm4 komentarze:

 1. Fajnie post. Chyba zdecyduję się przeczytać tą książkę. Zapowiada się naprawdę ciekawie :)
  (Mój blog)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że ma pozytywne zakończenie, bo mam ochotę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka kusi mnie już od dłuższego czasu, więc na pewno będę musiała po nią sięgnąć. O ekranizacji nic nie słyszałam, ale może powstałby z tego dobry film. :))

  Pozdrawiam gorąco,
  Skrzynka Pełna Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award.
  Mój blog: czytelnick123.blogspot.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia