Niepopularne opinie o popularnych książkach TAG

Udostępnij ten post


Jako że w ostatnim czasie na blogu pojawiają się głównie recenzje, chciałam Wam dzisiaj przedstawić coś innego. Nie często wykonuję tagi, bo nie zostaje do nich nominowana XD Ale ten miałam zamiar wykonać już dawno, bo ma dość ciekawe pytania. Więc tak, zapraszam!

1. Popularna książka lub seria, której nie lubisz
Zupełnie nie rozumiem fenomenu Eleonory i Parka Rainbow Rowell. Nie podobała mi się ta książka, a jeszcze jest jedną z niewielu, które kupiłam, żeby mieć na własność... 

2. Popularna książka lub seria, którą wszyscy nienawidzą, ale ty kochasz
Może nie jest tak, że wszyscy jej nienawidzą, bo spotkałam się także (na szczęście) z pozytywnymi recenzjami, ale zdecydowanie Byliśmy łgarzami zbiera więcej tych negatywnych opinii. A mi ta książka bardzo się spodobała i zaskoczyła mnie. 

3. Trójkąt miłosny, w którym główny bohater/bohaterka, według Ciebie wybrała złą osobę LUB literacka para, której nie lubisz
Odniosę się do literackiej pary, której nie lubię. Nie rozumiem, jak Taylor z Trylogii DIMILY może być z Eden. Ta dziewczyna jest tak irytująca, że brakuje mi nawet określeń. Nie dziwię się, że zrobił to, co zrobił w drugim tomie. 

4. Popularny gatunek literacki, po który rzadko sięgasz
Zacznijmy od tego, że ja w ogóle nie sięgam po horrory. Jestem mega bojaźliwą osobą. Przerażają mnie duchy i inne zjawiska paranormalne, dlatego nie czytam ani nie oglądam horrorów.

5. Popularny lub uwielbiany bohater, którego ty nie lubisz
Każda osoba, która czytała Rywalki shipuje Americę albo z Aspenem, albo Maxonem. Nie zdarzyło się jeszcze chyba, żeby komuś było obojętne, za kogo wyjdzie America. Ja totalnie nie znoszę Aspena. Jest według mnie postacią irytującą. Takim psem ogrodnika, który w całej sytuacji orientuje się, kiedy jest już za późno na jej naprawę. 

6. Popularny autor, do którego nie jesteś przekonana
Próbowałam już dwa razy przekonać się do Neila Gaimana, ale naprawdę nie jestem w stanie tego zrobić. Jego styl jest dla mnie zbyt nużący, żebym mogła czytać jego książki. Tak jak przy pierwszej próbie ledwo to ścierpiałam, tak przy drugiej przeczytałam 37 stron chyba i odłożyłam Gwiezdny pył. Prawdopodobnie nie będę podejmować kolejnych prób. 


7. Popularny wątek/motyw, którego masz już dosyć
Zdecydowanie przejadł mi się już motyw jednej bohaterki, która wszczyna rewolucję i decyduje się, że ona jedna sama zmieni cały świat. Tego motywu jest już tak dużo na rynku wydawniczym, że chyba nie sięgnę jak na razie po żadną z taką książek. 


8. Popularna seria, której nie chcesz przeczytać
Podam dwie serie i zaznaczę, że w obu przypadkach czytałam pierwsze tomy, ale nie chcę kończyć serii. Niezgodna i Seria Lux. W przypadku Niezgodnej - została mi zaspoilerowana, więc nie widzę sensu w czytaniu kolejnych tomów, kiedy znam już zakończenie. Serię Lux odradzała jedna z booktuberek albo blogerek, nie jestem pewna, kto to był. Podobno najlepszy jest pierwszy tom, a później już nie warto czytać, więc zaufam tej osobie i nie będę sięgać po kolejne tomy. 


9. Mówi się, że "książka jest zawsze lepsza od filmu", ale który film lub serial podobał Ci się bardziej niż książka
Myślę, że tutaj mogę wspomnieć o książce Jenny Downham Zanim umrę, której ekranizacja z Dakotą Fanning w roli głównej nosi tytuł Now is good i jest dość popularna. Różnice pomiędzy książką a filmem są naprawdę bardzo niewielkie. I być może ekranizacja spodobała mi się bardziej dlatego, że obejrzałam ją przed przeczytaniem książki. Tag dobiegł końca. Nie wiem, czy chcę kogoś nominować. Jeśli prowadzisz bloga i spodobał Ci się ten tag, to czuj się nominowana/-y do niego. 

Napiszcie mi, co sądzicie o moich odpowiedziach, czy odpowiedzielibyście podobnie.
Trzymajcie się ciepło,
Ana 


2 komentarze :

 1. W większości rzeczywiście niepopularne opinie :D A z Niezgodną mam tak samo. Ja przeczytałam dwa tomy, a zakończenie trzeciego zostało mi też zaspoilerowane, więc nie ciągnie mnie wg żeby tą serię skończyć.

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. W zupełności zgadzam się z pierwszymi 5 podpunktami. Też nie rozumiem fenomenu "Eleonory i Parka". Nie mówię, że ta książka była zła ale nie była też zachwycająca. "Byliśmy łgarzami" kocham całym serduszkiem. Boże Aspen,ta postać to czasami jedna wielka pomyłka. A co do DIMILY to nie mogę powiedzieć, że według mnie Tayler i Eden do siebie nie pasują, ale racja, nasza główna bohaterka bywa irytująca.
  Ciepłe uściski,
  Marcelina

  OdpowiedzUsuń

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)