czwartek, 10 grudnia 2015

Popcorn weź, siadaj i oglądaj, czyli świąteczne filmy - Część 1 [Blogmas 10]


Chyba nie ma nic lepszego zimą, kiedy mamy kaca książkowego lub zwyczajnie jakiś chwilowy zastój w czytaniu, niż dobry film świąteczny, herbata, popcorn i koc.
Dzisiaj chciałabym podać Wam pierwszą piątkę filmów, które na pewno sprawią, że miło spędzicie ten przedświąteczny lub też świąteczny czas. Zapraszam! 1 i 2. Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku - Czy istnieje jeszcze w dzisiejszym świecie osoba, która nie oglądała Kevina? Stał się on naszą tradycją. Nie ma świąt bez Kevina! Mimo że każdy oglądał to już z milion razy, zna na pamięć kwestie bohaterów to i tak obejrzy to milion pierwszy raz i nadal będzie się śmiać. 3. Love actually  - To film, który ukazuje oblicze każdej miłości. Ogromnym plusem jest znakomita obsada: Hugh Grant, Keira Knightley, Liam Neeson, Emma Thompson, Colin Firth, Alan Rickman, Rowan Atkinson. 

Opis fabuły: Premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura już w kilka chwil po wejściu do siedziby przy 10 Downing Street... Pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość... Zamężna kobieta podejrzewająca, że jej mąż wymyka jej się z rąk... Młoda mężatka błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża... Uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę najbardziej nieosiągalnej dziewczyny w szkole... Owdowiały ojczym usiłujący nawiązać kontakt z synem, którego prawie nie zna... Szukająca miłości pracownica biura zauroczona swoim kolegą z pracy... Starzejący się "wszystko widziałem, ale mało z tego pamiętam" gwiazdor rocka pragnący na swój własny sposób, u zmierzchu kariery powrócić na scenę... Miłość powoduje w życiu każdego z nich chaos. Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi i słodko - gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości. "To właśnie miłość" jest debiutem reżyserskim uznanego scenarzysty Richarda Curtisa, człowieka odpowiedzialnego za sukcesy takich filmów jak "Notting Hill" oraz "Cztery wesela i pogrzeb". 

4. Holiday  - Okej, przyznam się od razu, że nie oglądałam tego filmu, ale słyszałam, że jest naprawdę. Jeśli oglądaliście już go to dajcie mi znać w komentarzu ;) 

Opis fabuły: Iris jest zakochana w mężczyźnie, który właśnie ma poślubić inną. Żyjąca po drugiej stronie kuli ziemskiej, Amanda, dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka był jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad 4 000 kilometrów, spotykają się w sieci, na stronie pomagającej aranżować zamianę domów i pod wpływem impulsu wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obie kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans. Amanda jest oczarowana przystojnym bratem Iris, Grahamem, natomiast Iris, wiedziona inspiracją legendarnego hollywoodzkiego scenarzysty Arthura, leczy swoje złamane serce, spotykając się z kompozytorem muzyki filmowej, Milesem.

5. Cztery Gwiazdki - Naprawdę śmieszny film, już kilka razy emitowany w okresie świątecznym. Z pewnością wrócę do niego również w tym roku.
     
Opis fabuły: Jak odwiedzić każdego z rozwiedzionych rodziców młodej pary w czasie świąt Bożego Narodzenia? Tym bardziej, że są to aż cztery nowe rodziny. Z takim właśnie wyzwaniem zmierzą się Reese Witherspoon i Vince Vaughn w filmie "Cztery Gwiazdki".


Mam nadzieję, że pomogłam Wam przy wyborze świątecznego repertuaru na czas, w którym nuda zapuka do Waszych drzwi lub nawet na ten weekend, kiedy będziecie mieli ochotę bardziej poczuć ten charakterystyczny klimat. 
Ściskam! ♥

*Wszystkie opisy fabuły zostały skopiowane z filmwebu*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia