piątek, 11 grudnia 2015

Popcorn weź, siadaj i oglądaj, czyli świąteczne filmy - Część 2 [Blogmas 11]


Dzisiaj mam dla Was drugą część listy świątecznych filmów. Po głębszym zastanowieniu się doszłam do wniosku, że mam dla Was jeszcze animowane filmy o świętach, które skradły moje serce.Tak więc w tym poście znajdziecie filmy dla nieco starszych odbiorców, a dla młodszych propozycje znajdziecie niedługo na blogu. Mam nadzieję, że nie będą Wam przeszkadzać trzy części tego samego postu. ;)


1. Grinch: Świąt nie będzie  - Tradycja ponad wszystko. Był Kevin to i teraz na samym początku musi być i Grinch. Zresztą nawet powstało takie powiedzenie 'nie bądź jak Grinch' zzy coś takiego. XD

Opis fabuły: Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia zepsuć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou chcę na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta. Niestety, wszystkie tematy na temat stwora, są tematem zakazanym.

2. Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj - Opowieść o życiu św, Mikołaja, o jego problemach w życiu codziennym, a także wielkiej wierze dziecka i ciężkiej pracy elfów. 

Opis fabuły: Zbliżają się święta, na które Scott Calvin zaprasza swoich teściów. Ta gwiazdka będzie jednak bardzo wyjątkowa! Nie tylko umożliwi ona Scottowi wyjście z roli, którą piastuje od dobrych kilku lat, co więcej, właśnie tego roku podstępny Jack Frost zrealizuje swój plan zamrożenia świąt i całej planety! To będą bardzo zimne święta. Czy Scott podejmie się z powrotem swojej roli? Czy uda mu się uratować Święta? 

3. Czekając na cud - Przyznaję się, że nie oglądałam jeszcze tego filmu, ale obiecuję to nadrobić. Mimo wszystko wydaje się świetny. No i ta obsada: Penelope Cruz w jednym filmie z Paulem Walkerem i Robinem Williamsem. 

Opis fabuły: Film ukazuje splatające się historie kilkorga mieszkańców Manhattanu, którzy w okresie bożonarodzeniowej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła życiowym problemom. Dzięki niewielkiej wzajemnej pomocy odkrywają na nowo znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Życie osobiste Rose rozpada się w przeciwieństwie do sukcesów odnoszonych na polu zawodowym. Obarczona wspomnieniami niedawnego rozwodu oraz opieką nad chorą matką dochodzi do wniosku, że jest beznadziejna i samotna. Wtedy jej świąteczna depresja zostaje przerwana przez Charliego - nieoczekiwanego przyjaciela, który przypomina jej, że nikt tak naprawdę nie jest sam podczas Święta Bożego Narodzenia. Nowojorski policjant Mike Riley chce spędzić święta ze swoją narzeczoną Niną. Jednakże przez swoją chorobliwą i bezpodstawną zazdrość doprowadza do tego, że Nina odchodzi, by szukać pociechy wśród rodziny i zastanowić się nad przyszłością ich związku. Podczas jej nieobecności Mike uczy się z tragicznej przeszłości obcego człowieka, Artiego, do czego może doprowadzić go ta zazdrość. Jules  ma tylko jedno szczęśliwe bożonarodzeniowe wspomnienie, gdy miał czternaście lat. Dziś jako sprawiający kłopoty dwudziestolatek postanawia odzyskać to szczęście, ale najpierw musi znaleźć odwagę, by zmierzyć się z przeszłością.

4 i 5. Listy do M. i Listy do M 2 - Absolutnie genialne filmy polskiej produkcji, które pokochali Polacy! Pierwsza część obejrzana i uwielbiana, teraz czas przejść się do kina na drugą. Myślę, że opis fabuły jest tutaj niepotrzebny. Jeżeli jeszcze o nich nie słyszałeś to mam pytanie: GDZIE ty się uchowałeś przez tyle czasu? 
Podając Wam kolejne propozycje repertuaru świątecznego, mam nadzieję, że jeśli ich nie oglądaliście to nadrobicie to w tym roku. Naprawdę warto! Osobiście swój świąteczny maraton filmowy zacznę może w weekend przed świętami, już po wszystkich sprawdzianach, kartkówkach :
Życzę Wam miłego weekendu i ściskam! 

*Wszystkie opisy fabuły skopiowane z filmweb.pl*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znajdziesz chwilę, żeby po przeczytaniu posta napisać kilka słów? Będę bardzo wdzięczna! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia